Koltuk Yıkama Temizliği Nasıl Yapılması Gerekir?

Günümüzde koltuk yıkama temizliği hizmetleri temizlik firmaları tarafından sağlanan hizmetlerdir. Koltuk yıkama sırasında kullanılan ekipman ve araçların koltuğun derinlemesine iyi bir şekilde yıkanmasındaki rolü büyüktür. İster ofislerde isterse de evlerde koltukların yıkanması sırasında firmaların mutlaka özel araç ve ekipmanlardan faydalanmaları gerekir. Ülkemizde pek çok şehirde olduğu gibi başkent Ankara’da da kaliteli şekilde koltuk yıkama hizmetleri pek çok temizlik şirketi tarafından verilmektedir. Ankara koltuk yıkama firmaları arasında oldukça uygun fiyatlı hizmet veren firmalar bulmak da mümkündür.

Koltuk Yıkama Temizliğinde Sağlık

Koltuk yıkama hizmeti sırasında kullanılan ekipmanlar hem yıkama hem de kurutma özelliğine sahip ekipmanlardır. Bu sayede kişilerin sağlığını riske atmadan temizliğin tamamlanması söz konusudur. Ayrıca bu ekipmanlarla yapılan işler oldukça hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir. Temizlik şirketleri evlere veya ofislere gelerek, koltukların ve koltuk takımlarının temizliğini yapabilirler. Eşyaların temizlik sürecinde taşınması gerekmez.

Koltuk yıkama temizliği sırasında koltuklar üzerinde bulunan pek çok lekenin ve olumsuz etkinin giderilmesi de söz konusudur. Tabi çok eskimiş koltuklarda meydana gelen kalıcı hasarların yıkama ile giderilmesi söz konusu değildir. Koltuk yıkama temizliği hizmeti veren firmalar, koltuğun kumaşına ve rengine göre de özenle hizmet veren firmalardır. Bu türden bir hizmet almanız durumunda koltuğunuzda eskime veya yıpranma gibi olumsuz etkilerden endişelenmenize gerek kalmaz.

Koltuk yıkama hizmetinden sonra koltuğun sağlığa uygun bir yapıda kalmasının da temizliğin kalitesinde büyük payı vardır. Koltukların kumaşıyla uyumlu doğal bileşenlere sahip ürünlerin tercih edilmesi durumunda koltuğun bakımı da sağlıklı yapılmış olunur.

Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Temizlik firmaları bu iş için en kaliteli ekipmanlara sahip firmalardır. Gündelikçi kişilerde koltuk veya sandalye temizleyebilirler, fakat pahalı ve kaliteli makinelere sahip olmadıkları için verdikleri hizmet uzun süreli ve yüksek kaliteli olmaz. Bu nedenle temizlik firmaları koltuk ve sandalye türü eşyaların temizliğinde yüksek başarı ve kalite sağlayabilirler. Bu firmalar koltukların temizliğine geçmeden önce koltuklar üzerinde bulunan lekeleri özel temizleyicilerle çıkartırlar. Bu noktada lekeleri neyin oluşturduğunu da inceleyerek buna göre bir leke çıkarıcı tercih ederler. Bazı ev ve ofis sahipleri sadece koltuklarındaki lekeleri çıkarttırmak için dahi temizlik şirketlerine başvurabilirler.

Lekelerin tespitinin ardından koltukların temizliğine geçilir. Bu noktada yine temizlik firmaları koltuğun kumaşına ve rengine göre temizlik ekipmanları seçeceklerdir. Daha sonra koltuğun temizliğinde kullanılan makineler emme ve fırçalama özelliklerine göre sırasıyla kullanılırlar. Koltuklar öncelikle fırçalanırlar. Fırçalanma işleminde koltuklara zarar vermemek için yumuşak bir fırça tercih edilir. Fırça koltuk üzerinde uzun süreler boyunca birikmiş kirleri gün yüzüne çıkarır. Ortaya çıkan bu kirler emme sistemi sayesinde kolayca koltuk üzerinden alınırlar. Bu noktada kullanılan emme sisteminin halı yıkama makinelerinde olan sisteme benzer bir işleyici olduğunu söyleyebiliriz. Kirli suyun koltuklardan alınmasının ardından, koltuklar temiz su ile yıkanır ve daha sonra kurumaya bırakılırlar. Kuruma koltuğun büyüklüğüne bağlı olarak değişse de, kış aylarında 1 güne yakın, yaz aylarında ise yarım gün gibi sürelerle kurumaya bırakılır. Koltuk yıkama işinde en çok vakit alan sürecin kuruma süreci olduğunu söyleyebiliriz. Ülkemizde her şehirde kaliteli olarak verilen koltuk yıkama hizmetinin Ankara koltuk yıkama olarak başkentte de verildiğini ekleyelim.

Koltuk ve sandalye türü eşyaların yıkanmasında mutlaka profesyonel kişilerin ve şirketlerin tercih edilmesi gerekir. Aksi takdirde koltuklarınızın temizliği verimli bir şekilde yapılamayacağı gibi, koltuklarınıza zarar gelmesi dahi söz konusudur.